Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Swędzenie skóry po prysznicu – jakie są tego przyczyny

Wyjście z wanny czy spod prysznica dla wielu osób może być dość stresującą czynnością. A mianowicie z tego powodu, że po umyciu się swędzi je mocno skóra. Jak się okazuje, ta przypadłość jest dość często spotykana, i może mieć wiele powodów, zarówno dermatologicznych czy alergicznych, jak w części przypadków nawet związanych z nowotworami. Z tego też powodu na pewno nie można lekceważyć sobie tego, szczególnie jeśli to ma miejsce od jakiegoś czasu, a równocześnie stosowane środki łagodzące nie pomagają. Czasami będzie też konieczne udanie się do jakiegoś lekarza, który zleci zestaw badań, i na ich podstawie spróbuje ustalić co się dzieje. Niejednokrotnie na takie swędzenie skarżą się osoby, które posiadają przesuszoną skórę. W ich przypadku woda podczas kąpieli rzeczywiście zmoczy wszystko, lecz potem, jak już wszystko wyschnie, to problem się nasili.

Niezwykle przydatne w takich sytuacjach będzie używanie odpowiednich płynów do kąpieli, zawierających w swoim składzie substancje nawilżające. Analogiczny efekt będzie w przypadku, gdy woda jest zbyt twarda lub chlorowana, wtedy również może się pojawić mało przyjemne uczucie swędzenia. Unikać też należy wysokiej temperatury podczas kąpania się, gdyż przyczynia się ona do wysuszania, a jednocześnie pobudza działanie łojowych gruczołów. Co ciekawe, swędzenie może spowodować też nadmierne dbanie o higienę. Jeżeli ktoś często się myje, używając dodatkowo do tego gąbki czy rękawicy, to spowodować to może nieprzyjemne podrażnienie naskórka i powstanie wysypki czy zaczerwienienia.

Niejednokrotnie przyczyną kłopotów ze swędzeniem są najróżniejsze alergie na stosowane preparaty i środki. Jeśli dostrzeże się coś takiego, to należy przestać używać drażniących produktów, a zamiast nich użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Takiego swędzenia nie można sobie lekceważyć, ponieważ czasami to może być też skutkiem problemów z nerkami, stanów zapalnych wątroby czy nawet nowotworów. A jeśli ktoś chciałby się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat, to może zajrzeć na internetową stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY