Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas wyboru szafy rack

Wybór szafy rackowej, w której umieszczone zostaną różne serwery i cały sprzęt sieciowy tylko w pierwszej chwili może się wydawać prostą rzeczą. Aby faktycznie taka szafa mogła spełnić swoją rolę, a co najważniejsze mogła zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, to trzeba na kilka istotnych kwestii zwrócić swoją uwagę. Jeśli się tego nie zrobi, to może się okazać, że po kilku miesiącach potrzebna będzie wymiana. A to narazi nie tylko na niepotrzebne koszty, lecz również i niemałą ilość pracy podczas przenosin. Po pierwsze bardzo ważną kwestią będzie dobranie w odpowiedni sposób rozmiaru. W praktyce zasada jest taka, że do pełnej wysokości włożonego do środka sprzętu trzeba dołożyć 25 do 35 procent. To zagwarantuje niezbędną ilość wolnego miejsca na kable i przewody, ale również i jakiś zapas, jeżeli w przyszłości coś byłoby do dołożenia.

Jeśli są jednak szanse, że różnych urządzeń w środku pojawić się kiedyś może więcej, to lepiej już na początku nad tym się zastanowić. Sporo osób patrząc jedynie na wysokość, nie zwraca uwagi na to, jak jest z głębokością. A to tak naprawdę także ma znaczenie, bo nie tylko trzeba zapewnić odpowiednio dużo miejsca na kable i przewody, jak również na cyrkulację powietrza. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem są panele z możliwością zdejmowania, dzięki czemu nie trzeba demontować urządzeń, żeby zrobić coś z tyłu. Istotną kwestią będzie jeszcze ustalenie, czy szafa teleinformatyczna będzie stojąca czy wisząca. Ten pierwszy rodzaj jest przeważnie znacznie większy, niejednokrotnie posiada też kółka umożliwiające wygodne przesuwanie.

W małych biurach, a tym bardziej na korytarzach, znacznie lepiej się sprawdzą szafy wiszące, które mają przeważnie mniejsze gabaryty. Przy zakupie ważne będzie też wybranie niezbędnego wyposażenia. Jeśli szafa ma stanąć z miejscu, w którym pojawiają się postronne osoby, to koniecznie wyposażona być powinna w zamek chroniący znajdujące się w środku urządzenia. Bardzo także się przydają zdejmowane panele boczne. Koszt ich dołożenia nie jest duży, dlatego warto o tym pomyśleć, bo z pewnością ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY