Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podłogowe panele – jakie są najczęściej wybierane rodzaje

Jeśli ktoś będzie planował wykonanie podłóg w swoim mieszkaniu czy domu, to ma kilka różnych opcji do wyboru. Najprawdopodobniej zdecyduje się jednak na klasyczne panele korner floor, gdyż cieszą się one teraz największą popularnością. Co jest zresztą zrozumiałe, mając na uwadze ich szereg zalet. Te rozpoczynają się od cen, ponieważ to rozwiązanie jest jednym z najtańszych. Jeśli trafi się na jakąś promocję czy wyprzedaż, to kupić będzie można dobrą jakościowo podłogę za kwotę kilkudziesięciu złotych. Z następnych ważnych zalet wymienić należy duże zróżnicowanie kolorów i wzorów, prosty i łatwy montaż a także wysoki poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia.

W przypadku klasycznych paneli uważać jednak należy na to, że nie są one odporne na wilgoć i wodę, z tego też powodu nie nadają się specjalnie do takich pomieszczeń jak kuchnie czy łazienki. W nich znacznie lepiej się sprawdzą winylowe panele, jakie są wykonane z materiału całkowicie odpornego na wodę. Jednak w takich przypadkach trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami zakupu. Kupując panele na podłogę w swoim mieszkaniu należy zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych szczegółów. Poza wspomnianym już rodzajem materiału dla wielu osób będzie się liczyć wzór i kolor, a tutaj jest naprawdę dużo możliwości. Każdy producent bowiem oferuje minimum kilkadziesiąt opcji do wyboru, tak więc jest w czym wybierać. Jednak wygląd nie zawsze być powinien jedynym wyznacznikiem, gdyż warto też uwzględnić kilka parametrów technicznych.

Grubość paneli wpływa na ich parametry wytrzymałościowe i montaż, dlatego zaleca się, aby nie było to mniej niż 8 milimetrów. Z kolei klasa ścieralności informuje o tym, jak wytrzymała na zużycie jest powierzchnia deski, im będzie ta klasa wyższa, tym panele będą bardziej wytrzymałe. Podczas zakupy od razu należy też pomyśleć o różnych dodatkowych akcesoriach, jakie mogą się przydać. Obowiązkowo pod panele położyć należy izolację i podkład, a do wykończenia paneli przy ścianie przyda się odpowiednio dopasowana listwa venezia korner.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY