Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać przy kupnie paneli podłogowych

Kupienie paneli laminowanych na podłogę w swoim domu czy mieszkaniu to dobry pomysł. Nie tylko prezentują się one naprawdę ładnie, ale też są trwałe, wytrzymałe i nadają wnętrzu oryginalnego charakteru i ciepła. Jednak aby przez długi czas cieszyć się w pełni z tego wyboru, to trzeba je wybrać w odpowiedni sposób. Oczywiście dla większości osób najważniejszy jest kolor i wzór. Obecnie panele Kalisz są oferowane w szerokiej liczbie wariantów, przeważnie to będą imitacje drewna, ale niejednokrotnie również jakieś inne ciekawe motywy.

Jednak nie należy patrzeć jedynie na to, jak znalezione panele Ostrów Wielkopolski wyglądają, gdyż duże znaczenie mają także ich parametry techniczne. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na klasę ścieralności. Będzie ona oznaczać wytrzymałość wierzchniej powłoki panela na codzienną eksploatację, czyli też przejścia w butach czy też dziecięce zabawy. Najmniej wytrzymała jest klasa AC3, im numer będzie wyższy, tym ta wytrzymałość będzie się zwiększać. Do domowych zastosowań AC3 lub AC4 powinny wystarczyć, ale w intensywniej użytkowanych miejscach można pomyśleć i jeszcze lepszych.

Dobrze jest również się przyglądnąć grubości, tu także jest zasada, że im ta grubość jest większa, tym panele Ostrzeszów będą trwalsze i wytrzymalsze. W związku z tym że ten typ podłogi robiony jest z naturalnego drewna, to woda niekoniecznie dobrze na niego działa. Aktualnie coraz większa liczba modeli posiada specjalną konstrukcję która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do środka, warto takich poszukać, bo na pewno ich używanie będzie bezpieczniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY