Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe typy do użytku domowego

W naszym kraju jest dużo miejsc, do jakich nie będzie możliwe doprowadzenie bieżącej wody. A że jest ona konieczna i niezbędna do normalnego funkcjonowania, to trzeba ją w jakiś inny sposób zapewnić. Dzisiaj przeważnie wykorzystywane są do tego studnie Śląsk, które występują w paru wersjach. Tego typu studnię może sobie zresztą postawić każdy kto ma działkę, a wodę z niej używać na przykład do podlewania ogródka czy celów gospodarczych. Dużą zaletą wykopania studni jest brak płacenia za wodę, jeżeli zużycie dzienne nie będzie przekraczać ustalonej wielkości, to do płacenia nie będzie nic. Jeszcze jakiś czas temu często były kopane kręgowe studnie, które mają jednak kilka istotnych wad.

Po pierwsze wykorzystują one pokłady wody położone najpłycej, które narażone być mogą na szereg różnych zanieczyszczeń, ale też i ostatnio często wysychanie. Co prawda koszt ich zrobienia nie jest jakiś wysoki, lecz coraz częściej się od nich odchodzi na rzecz studni głębinowych. Jak sama ich nazwa wskazuje, studnie głębinowe korzystają ze znacznie głębiej leżących warstw wody, sięgających niekiedy nawet więcej niż trzydzieści metrów od powierzchni gruntu. Całkiem odmienna będzie także technologia wykonania, ponieważ w przypadku tego rozwiązania potrzebna będzie pompa elektryczna oraz zestaw rur i filtrów. Zależnie od panujących na działce warunków oraz głębokości koszty zrobienia tego typu studni będą się zaczynać od kilkunastu tysięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY