Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Płyty stropowe – dlaczego warto pomyśleć o takiej technologii

Budowa swojego domu to duże wyzwanie finansowe i logistyczne, lecz również i potrzeba wyboru różnych rozwiązań i technologii. Wiele osób przyzwyczajonych jest do typowych metod, i sięga niechętnie po nowinki technologiczne. A tych jak się okazuje w budowlanej branży nie brakuje, mogą one znacząco skrócić czas inwestycji a także ograniczyć koszty. Jednym z tego typu rozwiązań, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością, są płyty stopowe z prefabrykatów. Powszechnie były one stosowane w blokach wielorodzinnych z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z klocków z betonu.

Przed laty próbowano je także wykorzystać w jednorodzinnym budownictwie, ale z powodu swoich niedoskonałości nie zdobyły one dużej popularności. Całkowicie odmiennie wygląda sytuacja dzisiaj, ponieważ obecne płyty stropowe kanałowe różnią się mocno od tego, co proponowano dawniej. Technologia ich produkcji pozwoliła wyeliminować ich główne wady, przede wszystkim pękanie na połączeniach, a posiadają one szereg ciekawych zalet. Po pierwsze naprawdę szybki i sprawny jest ich montaż, bez potrzeby wykonywania jakiś specjalnych prac przygotowawczych. Cały strop robiony jest w fabryce, zgodnie z dostarczonym projektem. Tam wszystkie elementy są zbrojone, zalane betonem, a później muszą one wyschnąć uzyskując odpowiednią mechaniczną wytrzymałość. Następnie wszystko przewożone jest na plac budowy i kładzione na ścianach.

Nie trzeba wykonywać żadnego szalowania czy czekać później kilka dni na zaczęcie dalszych prac, gdyż już następnego dnia można dalej robić. Daje to duże oszczędności czasowe, jakie przy wielu inwestycjach mają duże znaczenie. Czas, który producent prefabrykatów betonowych potrzebuje na wykonanie wszystkiego wynosi przeważnie parę tygodni, tak więc jeżeli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to taka inwestycja będzie szła szybko i sprawnie. Do montażu tego typu stropu niezbędny będzie ciężki sprzęt, i trzeba zwrócić uwagę na to, czy będzie możliwość jego wjechania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY