Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb kompresor śrubowy

Dzisiejsza branża techniczna powszechnie korzysta z najróżniejszych urządzeń przemysłowych. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Pierwsze udane próby użycia tego typu mechanizmów czyniono już w XIX wieku, lecz ze względu na niedużą wydajność nie zdobyły one dużego zainteresowania. Dopiero opracowanie w roku 1962 niesymetrycznego kształtu wirnika znacznie zredukowało zapotrzebowanie na energię, a prace kolejnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch pracujących równolegle wirników, znajdujących się w środku jednej obudowy. Te wirniki obracają się w przeciwległym kierunku, mają także inną prędkość kątową i ilość zębów.

Przy obrocie wytwarza się w środku sprzężone powietrze, które jest następnie wypychane z urządzenia. Dużym plusem jest to, że wszystko jest wykonywane to bez pulsowania strumienia, co w dużej ilości zastosowań jest ogromnie ważne. Z tego typu urządzeń bardzo chętnie korzystają firmy z rozmaitych, zarówno w produkcyjnych procesach jak również do zasilania wielu różnych mechanizmów. Podczas wyboru kompresora śrubowego trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w pracy ciągłej, ze względu na to że powinien nagrzać się w nich olej do temperatury roboczej.

W zależności od konstrukcji może to trwać nawet blisko godzinę, tak więc jeśli mechanizm przez cały czas nie będzie działał to może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Poszczególne kompresory różnić się też będą wydajnością. Ta dobrana powinna zostać do potrzeb użytkowych, lecz nie należy przesadzać z jakimś dużym zapasem. Z pewnością zwrócić także uwagę należy na temat serwisu i gwarancji. Normą w branży jest gwarancja na dwa lata, ale w części przypadków da się ją zwiększyć za dodatkową zapłatą. Tego typu rzeczy dowiedzieć się można odwiedzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY