Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest gandzia – wiele co powinieneś wiedzieć

Marihuana to roślina hodowana i wykorzystywana na całym świecie również do intencji lekarskich, jak i rekreacyjnych. Marycha zawiera parę aktywnych związków chemicznych, z których najbardziej znanym jest THC (tetrahydrokannabinol). THC jest odpowiedzialny za rezultaty psychotropowe, jakie występują po zasmakowaniu marihuany.

Wpływ marihuany na organizm ludzki jest złożony i zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj, jakość oraz ilość użytej marihuany, sposób jej spożycia, a również cechy indywidualne, takie jak wiek, masa ciała oraz stan emocjonalny oraz budzący emocję stan fizyczny. Po zażyciu marihuany THC dostaje się do krwioobiegu oraz wpływa na układ limbiczny i układ nagrody w mózgu. Powoduje to zmiany w percepcji, nastroju, a także ruchach oraz koordynacji. Marihuana może powodować wyniki takie jak wyczerpanie, euforia, uczucie odprężenia i wrażenie przemijającego odłączenia od świata.

W niektórych wypadkach zdołają wystąpić negatywne efekty, takie jak halucynacje, niepokój, problemy z wspomnieniem i koncentracją. Marihuana jest niejednokrotnie używana do celów medycznych w leczeniu rozmaitych chorób i dolegliwości, takich jak ból, niepokój, depresja i rak – więcej na mephisto genetics. Dużo osób twierdzi, iż trawka jest efektywna w łagodzeniu objawów, lecz wciąż istnieje dużo nieznanych oraz niezbadanych aspektów jej działania. Do tego marihuana może mieć pejoratywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza jeśli jest używana w nadmiernych ilościach.

Długofalowe zastosowanie może prowadzić do upośledzenia misji poznawczych, problemów z odetchnięciem oraz zmniejszenia motywacji. Harmonijne stosowanie w okresie dojrzewania może wpływać na rozwój mózgu i prowadzić do niższych wyników IQ i obniżonych osiągnięć szkolnych. Należy pamiętać, iż używanie marihuany może także prowadzić do uzależnienia. Według National Institute on Drug Abuse około 9% osób używających marihuany uzależni się od niej, a liczba ta wzrasta do około 17% w wypadku osób, które rozpoczynają wykorzystywać jako młodzież dorastająca.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY