Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podróż w kamperze – jak dobrze do niej się przygotować

Wielu osobom może się wydawać, że wynajem kampera to prosty temat. A jednak w praktyce tak prosto wcale jednak nie będzie, o czym przekonało się już wiele osób, jakie musiały sporo dopłacić do podstawowej kwoty. Aktualnie ze znalezieniem firmy, która wypożycza i sprzedaje kampery nie ma żadnego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło centrum kempingowe i przejrzeć zwrócone rezultaty. Z reguły takie wypożyczalnie podają cenę bazową za jeden dzień, i teoretycznie jedynie tyle będzie do zapłacenia. Lecz z reguły przewidziane są różne opłaty dodatkowe, przez co podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z najczęściej spotykanych opłat jest za przekroczenie ilości przejechanych kilometrów.

Lecz także pewną kwotę można zapłacić, jeśli zwróci się nieposprzątany samochód, nie dotankuje do pełna albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę nie będą to wcale małe kwoty, i takie dopłaty w ogólnym podsumowaniu mogą wynieść naprawdę dużo. Następną istotną kwestią jest kaucja. Pobierana jest ona przy odebraniu samochodu, przeważnie będzie wynosić do kilku tysięcy złotych, i rzecz jasna jeśli kamper zostanie zwrócony w nienaruszonym stanie, to będzie w pełni zwrócona. Ale jeśli zostaną zauważone jakieś szkody to ewentualna naprawa pokryta zostanie właśnie z tej kaucji. Z uszkodzeniami wiąże się jeszcze jedna ważna rzecz, to znaczy ubezpieczenie OC.

W teorii wszystkie kampery poznań muszą być ubezpieczone, i przy pojawieniu się jakiejś szkody rozliczyć ją będzie można z polisy. Lecz w praktyce zdarzają się firmy, jakie posiadają wykupione ubezpieczenie bez prowadzenia zarobkowego wynajmu, co przy jakiejś stłuczce niedużo pomoże. Poza tym często z zakresu ochrony są wykluczane na przykład stłuczki parkingowe, a to one właśnie najczęściej występują z uwagi na duże gabaryty pojazdu. Sporo firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów ma też w umowie zapisany udział własny w szkodzie. Przeważnie udział ten wynosi tyle co kaucja, z tego też powodu należy i o tym nie zapomnieć zanim wsiądzie się za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY