Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najbardziej popularne gatunki włoskiego sera mozzarella

Jeśli komuś smakuje włoska kuchnia, a mało jest osób którym nie smakuje, pamiętać powinien o jednej ważnej rzeczy. Wyjątkowy smak potraw jest przede wszystkim efektem najwyższej jakości składników, jakie zostały użyte do ich przygotowania. Dlatego też jeśli ktoś planuje zrobić spaghetti albo pizzę, to produkty włoskie oryginalne na pewno mogą mu w tym bardzo pomóc. Na przykład takie jak mozzarella włoska, jaka świetnie się sprawdza zarówno na makaronach i pizzach, jak również w formie dodatku do kanapek czy sałatek.

Najczęściej spotykana wersja tej mozzarelli, jaką można dostać w większości sklepów, jest wytwarzana z krowiego mleka. Przez to posiada ona delikatny smak i biały kolor, a także miękką strukturę. Ten ser najczęściej sprzedawany jest w formie niedużych kulek, które są umieszczone w woreczkach z zalewą.

Mozzarella jest bardzo zdrowa, ma bowiem w sobie dużo białka, witamin i składników mineralnych. Typowa mozzarella wytwarzana jest przez wiele firm, choć do włoskiego oryginału z reguły jest im daleko. Lecz Włosi mają również kilka innych gatunków mozzarelli. Jedną z nich jest mozzarella buffala, jaką się robi tradycyjnymi metodami z mleka bawolic. To mleko zawiera w sobie znacznie więcej tłuszczu, co wpływa z kolei na to, że smak sera jest lekko kwaskowy. Delikatna i łagodna jest z kolei mozzarella burrata, która stanowi kolejny tradycyjny włoski produkt. Delikatność tę zawdzięcza niedużej kieszonce, w jakiej umieszczona została śmietanka, przypominająca w smaku masło.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY