Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Leczenie nerwicy lękowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie

Terapia nerwicy lękowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zaczyna się od razu po rozpoznaniu schorzenia. Psychoterapia opiera się głównie na terapii poznawczo – behawioralnej, co pozwala choremu rozumieć, jakie procesy myślowe leżą u podstawy albo wzmacniają pojawiający się u niego strach. W takiej sytuacji można świadomie uniknąć wywołujących stres sytuacji i przede wszystkim bardziej świadomie podchodzić do zwalczania choroby u siebie. Kiedy dochodzi do przeciążenia sensorycznego, to chory razem z terapeutą konfrontowany jest z okolicznością wywołującą lęk przez dłuższy czas oraz nad wyraz intensywnie.

Na początku odczuje on strach jako bardzo wyraźny, jednak z biegiem czasu spostrzeże, że lęk ten ustąpi. Podczas psychoterapii dostarczone są narzędzia do radzenia sobie z schorzeniem, a także poszukiwane są jego przyczyny. To pozwala poradzić sobie z problemem u podstaw. Wielu chorych zwraca się do eksperta od psychologii o wsparcie już po paru latach chorowania. Zwykle wcześniej szukają oni wsparcia u lekarzy pierwszego kontaktu, mając na uwadze to, że u podstaw jest choroba fizyczna.

Z tego względu tak ważne jest to, by zaburzenie o charakterze nerwicowym było jak najszybciej zdiagnozowane, gdyż to wpłynie korzystnie na poprawę jakości życia. Nerwica mająca charakter lękowy jest wyjątkowo dyskomfortowym zaburzeniem. Odczucie strachu odwołuje się do zdarzeń mających miejsce na co dzień, a kłębiące się myśli często nie przynoszą spokoju. U pacjenta mogą pojawić się trudności z funkcjonowaniem poszczególnych układów w ciele a także objawy psychosomatyczne.

Terapia ma więc za zadanie poprawienie komfortu życiowego u pacjenta. Wyjątkowo często leczeni są chorzy zmagający się z bruksizmem. Schorzenie to dotyka większą część ludności, a więc ważne jest, aby poznawać powód zgrzytania zębami i mieć wiedzę, że jest ona powiązana z sytuacjami stresującymi. To daje dobre wyniki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY