Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak prawidłowo zamontować i użytkować separator tłuszczu

Zakłady gastronomiczne i wszystkie pozostałe, w których przetwarzana jest żywność, muszą dbać o należytą jakość wypuszczanych ścieków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w takich ściekach nie mogą się znajdować tłuszcze pod żadną postacią, które by mogły przyczynić się do problemów z systemem kanalizacji. Z tego też powodu jedną z obowiązkowych rzeczy w tego typu miejscach będzie zainstalowanie separatora tłuszczu, i użytkowanie go w prawidłowy sposób. Przede wszystkim istotne jest miejsce, w którym urządzenie to zostanie zamontowane. Firmy które oferują przegląd separatorów dysponują specjalistycznym sprzętem do takich zadań, ale i tak jakimś sposobem pojazd musi dojechać gdzieś blisko, żeby się dało odwinąć wąż.

Dużą rolę odgrywa także sam wybór separatora tłuszczu. Takie urządzenia działają na bardzo prostej zasadzie, są bowiem złożone z osadnika z pewną liczbą przegród. Cięższe frakcje opadają na dno, zaś na powierzchni ścieków unosi się lżejszy tłuszcz. Warstwa na górze nie może przekroczyć dwudziestu centymetrów, jeżeli go większa ilość, to separator może przestać pełnić swoje zadanie. Z tego też powodu wielkość zbiornika należy dostosować do charakteru pracy konkretnej placówki, ilości ścieków do przerobienia i odstępów między serwisami. Zakłada się, że czyszczenie separatorów Wrocław wykonywane być powinno co najmniej raz na miesiąc, lecz to w każdym przypadku indywidualnie się ustala.

Ze względu na charakter odpadów czyszczenie wykonać powinna specjalistyczna firma, nie może zrobić tego właściciel lokalu gastronomicznego czy jego pracownicy. Oni natomiast powinni sprawdzać ilość zgromadzonego tłuszczu, i jeśli będzie potrzeba jego usunięcia, to zorganizować czyszczenie. Decydując się na współpracę z firmą realizującą tego typu usługi dla większości zapewne najważniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Ale warto zwrócić także uwagę na to, czy taka firma działa w pełni legalnie i daje wszystkie konieczne dokumenty, a także czy podczas wykonywania usługi separator będzie całościowo myty i czyszczony.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY