Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest energetyczne świadectwo i kto je musi mieć

Ocieplone w odpowiedni sposób budynki, posiadające szczelne okna, będą potrzebować znacznie mniej energii do ogrzania. Nie tylko ma to ogromny wpływ na płacone przez właściciela rachunki, lecz również i na tematy związane z dbaniem o środowisko. Przy budynkach o kiepskiej izolacji wydać będzie trzeba nawet kilka razy więcej na węgiel, prąd czy gaz, co w ogólnym rozrachunku jest powodem ogromnych kosztów. Dlatego też coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeżeli będzie chodziło o stawianie nowych obiektów w odpowiednim standardzie jak również modyfikacje istniejących.

Od jakiegoś czasu funkcjonuje również specjalny dokument poświadczający energetyczne parametry, znany też jako Świadectwo energetyczne Piła. W oparciu o przeprowadzony audyt określa się ogólne zapotrzebowanie budynku na energię konieczną chociażby do ogrzewania czy chłodzenia, ale też przygotowania ciepłej wody i oświetlenia.

Zakres wymagalności takich świadectw zmienia się co jakiś czas, aktualnie są one obowiązkowe przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Posiadanie takiego świadectwa umożliwi przyszłym właścicielom czy wynajmującym ustalić, jakie będą ponosić koszty związane chociażby z ogrzewaniem, ale także rozplanować ewentualne inwestycje. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne podczas podpisywania notarialnego aktu, a za zlekceważenie tego obowiązku zostały przewidziane kary. Ich wysokość wynieść może nawet pięć tysięcy, z tego też powodu zdecydowanie lepiej jednak dopilnować tego obowiązku.

Szczególnie że opłaty za Świadectwa energetyczne Bielsko Biała są dużo niższe niż wcześniej wspominane kary. Za sprawdzenie niedużego mieszkania zapłacić będzie trzeba kilkaset złotych, a kwota półtora tysiąca bez problemów wystarczy na duży, wielorodzinny obiekt. Takie świadectwa wystawiane być mogą przez osoby dysponujące stosownymi uprawnieniami, a czas ich ważności wynosi 10 lat. Może to jednak ulec zmianie w sytuacji, gdy w budynku wykonano jakieś prace modernizacyjne wpływające na energetyczną charakterystykę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY